Szkoła

Internetowy serwis tematyczny!

Posted by admin | December - 15 - 2018 | Comments Off on Piasek dla kotów
Piasek dla kotów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kota
W każdym apartamencie, w którym znajduje się kociak, musi znaleźć się także odpowiedni piasek. Koty przecież wypróżniają się w żwirku, dlatego piecza nad nimi jest wygodniejsza niż gdy posiadamy pieska. W kuwetce musi znajdować się pewna substancja, która będzie asymilować to, co wydala kot. Kiedyś właściciele kota zapełniali takimi surowcami jak stróżyny, piasek lub gazety. Zazwyczaj są to substancje, które powodują, że mycie i uzupełnianie są dość czasochłonne, a w dodatku nie absorbują zapachu oraz nie utwardzają się. A zwierzak raczej nie będzie chciał załatwić się w niewymienionej kuwecie – bywa, iż upatruje sobie inne świeże miejsce. Z tego względu prawidłowe wypełnienie toaletki to kluczowa sprawa nie tylko dla naszego pupila, lecz też oczywiście dla opiekuna, który będzie trudnić się sprzątaniem. Aktualnie wykorzystywanie takich substancji jak trociny czy papiery nie są konieczne, gdyż sklepy zoologiczne proponują dość wygodne rozwiązanie, tj. podłoża zbrylające dla kota.
Właściciele kociaków mają na prawdę wybór żwirków do kuwet. Kluczową właściwością podłoża dla zwierząt jest wchłanianie aromatów oraz utwardzanie się, bo wtedy możemy w szybki sposób wyczyścić kuwetę. W sklepach zoologicznych zazwyczaj można zamówić aż parę gatunków żwirków. Generalnie możemy podzielić je na trzy grupy: silikonowe, żwirki drewniane a także żwirki bentonitowe.
Każdy z takich podłoży ma inne cechy i to od nas zależy, na jaki się nastawi. Zamawiając żwirki dla kota, powinno się brać pod rozwagę ich walory oraz minusy.
Żwirek silikonowy wyprodukowany jest z substancji o nazwie sylikat. Charakteryzuje się tym, że szybko wchłania mocz oraz gromadzi go na zawsze. Doskonale eliminuje zapachy, a wtedy nie ma potrzeby częstego opróżniania toaletki. Wadą żwirku silikonowego jest to, iż po niedługim czasie przyjmuje żółtego koloru, co może wyglądać raczej nieładnie – dlatego warto jest uwzględniać go w toaletkach z zamknięciem.
Podkład z wałków drewnianych okazuje się ekonomiczny i konsekwentnie pochłania przykrą woń. Inną zaletą drewnianego żwirku dla kota okazuje się także alternatywa spłukania go do kanalizacji (rzecz jasna w małych ilościach). Zazwyczaj tego rodzaju żwirek drewniany może być bardzo rozdrobniony lekki, przypominający wiórki, dlatego, bywa że rozchodzi się po pokojach na kocich łapkach.
bentonit to na ogół popularny gatunek żwirku, który zbryla się w granulki, a wtedy posprzątanie po zwierzaku przebiega bezproblemowo. Możemy go dostać w przystępnych cenach. Genialnie niwelują wszelkie aromaty. Nie wolno jednak usuwać go w toalecie, gdyż będzie na ogół kończyć się to zablokowaniem instalacji kanalizacyjnej. Właściciele kotów zazwyczaj wsypują granulki do worka i wynoszą go do kosza.
Warto zdecydować się na tego typu żwirek dla kociaka, ponieważ znacząco upraszcza to taką opiekę nad zwierzakiem. Zapewnienie odpowiedniej toalety kotom to obowiązek hodowcy, dobrze jest sprawdzić opcje, które przedstawiają obecnie producenci żwirków.

źródło: https://www.e-pazur.com/k20,koty-zwirki-dla-kota.html

Comments are closed.